Інфомедійна грамотність та критичне мислення

ЛЕКТОРИ – Наталія Войтович та Андрій Яценко.

Інфомедійна грамотність та критичне мислення – комплексний курс для широкої аудиторії, усіх, хто прагне навчитись протистояти ІПСО, розрізняти фейки, політичні маніпуляції та навчитись розуміти приховані меседжі.

Дата старту програми 12/11/2022.

ФОРМАТ – 8 модулів. Двічі на тиждень:  четвер (19.00-21.00); субота (11.00-13.00)

Форма навчання: онлайн.

Вартість – 1 800 грн.

АУДИТОРІЯ ПРОГРАМИ

• курс буде цікавим для усіх споживачів медіа.

Після проходження курсу Ви навчитеся:

• критично сприймати та аналізувати інформацію;
  • самостійно проводити фактчекінг отриманої інформації;
  • розумітися на природі маніпуляцій;
  • розпізнавати не лише політичну пропаганду та брехню;
  • захищати себе та свої гаджети від тролів, ботів та кібершахраїв;
  • розумітися на алгоритмах спам-фільтрів;
  • долати стереотипи.

СТРУКТУРА ПРОГРАМИ:

Модуль 1. Вступ до курсу. Типи медіа

Дата 12/11/2022  Час (11.00-13.00)

Модуль 2. Маніпуляції у медіа

Дата 17/11/2022  Час (19.00-21.00)

Модуль 3. Клікбейт ‒ медійна приманка

Дата 19/11/2022 Час (11.00-13.00)

Модуль 4. Маніпуляції у політиці. Політичні ігри.

Дата 24/11/2022  Час (19.00-21.00)

Модуль 5. Фейки та фактчекінг

Дата 26/12/2022  Час (11.00-13.00)

Модуль 6. Соціальні медіа та цифрова безпека

Дата 01/12/2022  Час (19.00-21.00)

Модуль 7. Подолання стереотипів у цифрову епоху

Дата 03/12/2022 Час (11.00-13.00)

Модуль 8. Критичне мислення: спам-фільтри нашого мозку

Дата 08/12/2022  Час (19.00-21.00)

ФОРМАТ КУРСУ передбачає:

• онлайн-лекції (із постійним доступом до відеозаписів);
  • практичні кейси ;
  • Q-A-сесії та чат-підтримку
  • сертифікат про проходження курсу.

ПРО ЛЕКТОРІВ 🎓

Наталія Войтович – медіатренерка, тренерка з медіаграмотності (досвід роботи 5 років), журналістка (досвід роботи понад 20 років), лектор у «Єврошкола EU STUDY DAYS: ОНЛАЙН-УНІВЕРСИТЕТ» (2022 р.), асистент кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Сертифікований тренер з медіаграмотності (DW Akademie Europe and Central Asia (Німеччина), Академія української преси, 2018).

Авторка навчальних курсів «Медіаграмотність: технології та практичне застосування», «Психологія політичної реклами», «Етично-правові норми журналістики», «Політичний імідж у структурі комунікативного простору», «Організація роботи пресслужби», «Критичне мислення і медіа», у які імплементовано медіаграмотність та які сертифіковано міжнародною організацією IREX за підтримки Посольств США та Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української Преси в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».

Викладачка курсів професійного розвитку науково-педагогічних працівників «Вдосконалення викладацької майстерності».

Журналіст, психолог, к.н. з соціальних комунікацій. Стажування: факультет журналістики, інформації та бібліології Варшавський університет, Інститут полоністики та журналістики Жешувський університет.

Керівник проєктів з медіаграмотності «П’ятихвилинка медіаграмотності» (міні серіал, 13 серій) та «Медіаграмотний світ» (онлайн курс), членкиня Національної спілки журналістів України, членкиня клубу для тренерів «Майстерня медіаграмотності», розробниця авторських вправ з медіаграмотності та критичного мислення.

Співавтор посібників з медіаграмотності:

• Інфомедійна грамотність онлайн: посібник для тренера / за заг. ред. Тараненко О. / Розроблено в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Київ : IREX, 2021. ‒ 400 с. (С. 67-72, 113-117, 130-133, 193-199).

• Конструктор вправ. Збірник практичних завдань з інфомедійної грамотності, інтегрованої до фахової підготовки студентів-журналістів. Колектив авторів. Відп. ред. та упоряд. Будівська Г., Дуцик Д., Тараненко О. Київ: IREX, 2022. – https://e-courses.jta.com.ua/e-manuals/konstruktor-vprav-irex/

Андрій Яценко ‒ заступник декана факультету журналістики  Львівського національного університету імені Івана Франка.

Учасник міжнародного проєкту DESTIN («Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism») (Erasmus+ KA2 – Cooperation for innovation and the exchange of good practices – Capacity Building in the field of Higher Education).

Учасник міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), посольств США та Британії в Україні, а також Міністерства освіти і науки України, Академії української преси.

Учасник «Школи лідерства. Управління університетом 2.0» за підтримки Львівського національного університету імені Івана Франка, компанії SoftServe, Львівської бізнес-школи УКУ.

Викладач курсів професійного розвитку науково-педагогічних працівників «Вдосконалення викладацької майстерності».

Гарант освітньо-наукової програми подвійного диплому другого (магістерського) рівня «Нові медіа і комунікаційні технології».

Автор навчальних курсів «Креативний текст», «Мистецтво сторітелінгу», «Історія української журналістики», у який імплементовано медіаграмотність та який сертифіковано міжнародною організацією IREX за підтримки Посольств США та Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української Преси в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».

Член Національної спілки журналістів України.